Scheveningen Kurhaus Sarayda Rüya Gibi Nişan

Scheveningen Kurhaus Sarayda Rüya Gibi Nişan

 

DEİK-DTİK Avrupa Konseyi ve Hollanda Türk İşadamları Derneği (HOTİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Torunoğulları, kızı Zeynep'in nişan merasiminde siyaset, iş, sanat ve basın dünyasını bir araya getirdi.

 

Yalçın Çakır Lahey

 

Turgut- Ergül Torunoğulları çiftinin kızları Zeynep ile Zeki -Müzeyyen Kerenciler'in oğulları Serhat dünya evine girmenin ilk adımı olan nişan merasimi, Lahey'deki Kurhaus Saray binasında gerçekleşti.

Zeynep ile Serhat'ın, Hollanda Kraliçesi'nin evlendiği sahil kenti Scheveningen'deki Kurhaus Saray da gerçekleşen nişan merasimine, T.C Lahey Büyükelçisi Uğur Doğan ve eşi Manolya Doğan, Hollanda eski Senato Başkanı Rene van der Linden, Rotterdam Başkonsolosu Togan Oral, Milletvekili Coşkun Çörüz, Rotterdam Büyükşehir Belediye Başkanı Hamit Karakuş, Feijenoord Belediye Başkanı Seyit Yeyden, 2008 Hollanda Güzeli Deniz Akkoyun, Hollanda Türk İşadamları Derneği (HOTİAD) üyeleri, Türk ve Hollandalı politikacılar, işadamları, üst düzey bürokratlar ile basın mensupları katıldı. Lahey Büyükelçisi Uğur Doğan ile Hollanda eski Senato Başkanı Rene van der Linden'in nişan yüzüklerini taktığı merasim Kanal Avrupa tarafından canlı olarak yayınlandı. Büyükelçi Uğur Doğan Zeynep ve Serhat'a ömür boyu mutluluklar dilerken, bu evliliğin, kendi adı gibi Uğur'lu ve hayırlı olması temennisinde bulundu. Hollanda ve Türkiye'de pazarlama, turizm, inşaat gibi alanlarda yatırımlar yapan İşadamı Turgut Torunoğulları,"Bir baba olarak en büyük isteğim, evlatlarımızın mutlu olmasıdır. Nasip olursa bu yaz düğünü Türkiye'de yapacağız. Bugün bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan bütün dostlara teşekkürlerimi sunuyorum." şeklinde duygularını dile getirdi.

Yaklaşık 5 saat süren nişan merasimi, sanatçılar Zeki Erdem ve Gökhan Tepe'nin birbirinden güzel şarkı ve türküleriyle son buldu.

 

FOTO

Gençlerin yüzüklerini  büyükelçi Uğur Doğan ve Hollanda eski Senato Başkanı Rene van der Linden taktı.