Kimse Türkleri yemek sofrasında meze haline getiremez

Turgut Torunoğulları: Kimse Türkleri yemek sofrasında meze haline getiremez, bizler Hollanda’nın iç hesaplaşması olan bu kirli oyuna gelmeyeceğiz

Avrupa Türk Gazeteciler Cemiyeti, Edelstaal Group’la buluştu.

 

Avrupa Türk Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Oğuzhan Kılıç ve Genel Sekreteri Anıl Yüce‘den oluşan heyet EdeStaal Group’a ziyaret gerçekleştirerek, şirketler grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve DEİK-DTİK eski Avrupa Başkanı Turgut Torunoğulları, şirketler grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve NETUBA (Hollanda Türk İş Konseyim Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Torunoğulları ile şirketler grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Beşiktaş spor kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Torunoğulları’yla görüştü.

TURGUT TORUNOĞULLARI DEĞERLENDİRMESİNDE NET KONUŞTU
Hollanda ile Türkiye arasındaki krizi gazeteci Oğuzhan Kılıç‘a değerlendiren Turgut Torunoğulları, krizin kısa sürede aşılacağından emin olduğunu aktardı.

 

Soldan sağa doğru; Erdal Torunoğulları, Oğuzhan Kılıç, Turgut Torunoğulları, Anıl Yüce ve Ertan Torunoğulları

Gazeteci heyete konuşan Torunoğulları, diplomatik krizin ebediyen sürmeyeceğinden emin olduğunu vurgulayarak, “Eskiden kriz olsaydı hemen his ederdik. Şimdi aynısını yaşamadık. Kriz diplomasi alanında kaldı, bu ayrı bir siyasettir. Akıllıca bir siyasettir. Sonuç olarak yaşananlar üzücüdür. Türklerin maruz kaldığı bu durum Hollanda’nın iç hesaplaşmasından kaynaklanmaktadır. Irkçılık Hollanda’da zemin bulmak istemiştir. Kimse Türkleri yemek sofrasında meze haline getirerek siyasi malzeme yapmasın, onun için bizler Hollanda’nın içindeki bu kirli oyuna gelmedik, gelmeyeceğiz. Türkler bu ülkenin de teminatıdır. Biz toplumsal sorumluluk sahibi bireyler olarak doğru olan her adımı atıyoruz.“ dedi.