Şirketimiz gençlere sonuna kadar açık

Şirketimiz gençlere sonuna kadar açık

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde (İAÜ) Hollandalı Türk Öğrenciler Kulübü (Dutch Student Community) tarafından ‘Büyük Buluşma’ adlı toplantı düzenlendi. Toplantıya katılarak öğrencilere başarı hikayesini anlatan Edelstaal Group Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Torunoğulları, “Çalışmak veya staj yapmak isteyen gençler için şirketlerimizin kapıları sonuna kadar açık” dedi.

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde (İAÜ) öğrenim gören Hollanda uyruklu Türk öğrenciler, önemli bir organizasyona imza attı. İAÜ bünyesinde kurulan Hollandalı Türk Öğrenciler Kulübü (Dutch Student Community) tarafından düzenlenen ‘Büyük Buluşma’ adlı toplantı İAÜ Florya Kampüsü’nde büyük katılımla gerçekleştirildi. Toplantıya Şair-Yazar Yavuz Nufel, Edelstaal GroupYönetim Kurulu Başkanı Turgut Torunoğulları, Türk Hollanda Dostluk Derneği Başkanı Edip H. Aktaş ve Hollanda Kraliyeti Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Erik Weststrate konuşmacı olarak katıldı.

TORUNOĞULLARI: GENÇLER İKİ ÜLKE ARASINDAKİ İLİŞKİLERİ GÜÇLENDİRECEK

‘Büyük Buluşma’ adlı toplantıya Hollanda merkezli Türk şirketi Edelstaal Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Torunoğulları’nın konuşması damgasını vurdu. Konuşmasını dinleyen gençlere müjde veren Turgut Torunoğulları, çalışmak ya da staj yapmak isteyen gençler için şirketlerinin kapılarının sonuna kadar açık olduğunu vurguladı. Turgut Torunoğulları, İAÜ’de öğrenim gören gençlerin mezun olduktan sonra ister Türkiye’de kalmaları isterse Hollanda’ya dönmeleri durumunda iki ülke arasındaki ilişkilerin çok daha kuvvetleneceğine yarar sağlayacaklarını ifade etti.

11 Mart 2017 tarihinde Rotterdam’da yaşanan olaylarının ticari ilişkilere yansımamasını iki ülke arasında 400 yıllık güçlü dostluğa bağlı olduğunu belirten Turgut Torunoğulları, yaşanan olaylardan iki gün sonra dönemin Hollanda Dışişleri Bakanı Bert Konders’ın Den Bosch’taki şirketlerini ziyaret etmesinin, kendilerini ziyadesi ile memnun ettiğini, yükselen tansiyonu düşürmeye yettiğini kaydetti.

Turgut Torunoğulları’nın kendi hayatından ve çalışmalarından verdiği örnekler ve DEİK-DTİK Avrupa Başkanlığı yaptığı dönemlerde gerçekleştirdiği başarılı faaliyetler öğrenciler tarafından büyük ilgiyle izlendi. Turgut Torunoğulları, ayrıca Hollanda ile Türkiye arasındaki ticaret hacmini rakamlarla gözler önüne sererek öğrencileri bilgilendirdi.